Мобільність

Мобільність є одним з основних критеріїв ефективності сучасного суспільства. Немає такого міста, яке на сьогоднішній день могло би нормально функціонувати без системи громадського транспорту. З урахуванням реальної ціни мобільності для суспільства громадський транспорт, безсумнівно, є найбільш рентабельним засобом досягнення міської мобільності, доступним при цьому для всіх верств населення.

IMG_0357_1

Громадський транспорт забезпечує доступ до освіти, медичного обслуговування, економічної діяльності і дозволяє всім сферам суспільного життя ефективно функціонувати. Громадський транспорт є важливим інструментом для підключення громадян з низьким рівнем доходу до соціально-економічній структурі суспільства. Це питання має ще більш важливе значення для бідних країн, де міське населення зростає експоненціальними темпами. Одним з перших кроків з ліквідації трущоб в бідних країнах є саме розвиток мережі громадського транспорту. Крім того, дуже важливо відзначити, що громадський транспорт стає кращим способом пересування, незалежно від фінансового стану громадян або мети їх поїздки. Більше того, наявність особистого автомобіля вже не гарантує мобільність, і переважна більшість громадян, які проживають в постійно зростаючих містах з їх вуличними пробками, буде все частіше вибирати поїздки на громадському транспорті.

  • Громадський транспорт доставляє громадян на їхні робочі місця: люди всіх рівнів доходу повинні мати альтернативу вибору доступної, чистої і привабливої форми мобільності. Цей вибір може існувати тільки завдяки суворій і продуманій політиці землекористування.
  • Громадський транспорт об’єднує людей, забезпечуючи кращу соціальну інтеграцію для всіх членів суспільства, незалежно від їх доходів або місця проживання.
  • Громадський транспорт покращує добробут міст, підвищуючи рівень безпеки для всіх верств населення і стимулюючи ведення більш здорового способу життя.

 

При поїздці на автомашині ви маєте в 10 разів більше шансів потрапити в ДТП, ніж при поїздці на громадському транспорті. Таким чином громадський транспорт, безумовно, є більш безпечним вибором засобу пересування. Рішучі зміни у виборі засобів мобільності на користь громадського транспорту дозволять значно зменшити кількість фатальних дорожньо-транспортних пригод в містах і передмістях.

mobilnost

У містах, де велика частина переміщень здійснюється на громадському транспорті, на велосипеді або пішки, таких як Мюнхен або Сінгапур, час доступу до 500000 робочих місць варіюється від 20 до 25 хвилин. Тоді як у містах, де для переміщення в основному використовується особистий автомобіль, наприклад Х’юстоні або Мельбурні, цей же показник знаходиться в межах 55-70 хвилин.