Громадський транспорт допомагає планеті “вільно дихати”

З початку 50-х років минулого століття попит на енергоресурси для транспортних потреб збільшився у світі в п’ять разів. На частку транспорту припадає 30% від загального енергоспоживання в країнах ЄС, і близько 19% викидів шкідливих газів в загальносвітовому об’ємі. Ефект від впровадження нових екологічно чистих технологій просто зводиться нанівець зростанням числа транспортних засобів і кількості поїздок. Тільки зміни в звичках і поведінці людей здатні привести до позитивних зрушень і в довгостроковій перспективі дати значні результати.

2015-07-30_071451

  • Викиди шкідливих газів, що припадають на частку транспортного сектора, всюди ростуть значно швидше, ніж в інших секторах економіки. На частку автотранспорту в даний час припадає 74% від усіх транспортних викидів.
  • Враховуючи середній термін служби автомобіля, важко очікувати, що до 2040 поява більш чистих видів палива і нових типів транспортних засобів принесуть які-небудь істотні зміни.
  • У боротьбі з енергетичної неефективністю, забрудненням навколишнього середовища і кліматичними змінами прийняття стратегій розвитку, заснованих на пріоритеті громадського транспорту виявляється засобом більш ефективним, ніж пошук чисто технологічних рішень.